Zarządzaj ogrzewaniem przez Internet – oszczędzaj czas i chroń swój budżet

Sterowanie ogrzewaniem przez internet   |   TECH   |   15.03.2017


Dążenie do zmniejszenia kosztów i jednocześnie zwiększenia wygody obsługi urządzeń grzewczych zaowocowały wprowadzeniem na rynek nowoczesnych rozwiązań do zarządzania instalacjami przez Internet. Sterowanie ogrzewaniem za pomocą laptopa, telefonu komórkowego czy tabletu staje się coraz powszechniejsze. Firma TECH Sterowniki, dążąc do ciągłego rozwoju wprowadziła do swojej oferty nowoczesne urządzenia umożliwiające sterowanie ogrzewaniem przez Internet. Dwa specjalnie przygotowane moduły internetowe umożliwiają pełną kontrolę i edycję pracy urządzeń grzewczych na odległość szybko, prosto i skutecznie.

Moduły internetowe firmy TECH Sterowniki 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem domu jest wygodne i oszczędne. W ofercie firmy TECH Sterowniki podstawę zarządzania przez Internet stanowią dwa moduły internetowe: ST-505, umożliwiający sterowanie centralnym ogrzewaniem za pomocą aplikacji emodul.pl oraz moduł internetowy ST-507 przeznaczony do zarządzania temperaturą aż w 8 pomieszczeniach grzewczych, dzięki aplikacji emodul.eu. Jakie korzyści dla użytkownika wynikają z wykorzystania tych rozwiązań? O tym piszemy poniżej.

1. ST-505

Zdalna obsługa kotła oraz innych instalacji grzewczych

Do sterowania kotłem przez Internet oraz obsługi pozostałych instalacji grzewczych służy moduł internetowy ST-505. Cały proces rejestracji modułu w aplikacji emodul.pl jest prosty i odbywa się w sposób intuicyjny.

 

W tym celu wystarczy utworzyć nowe konto w aplikacji emodul.pl, a następnie wprowadzić wygenerowany w module ST-505 kod rejestracji w zakładce „Ustawienia”. (zalecane jest korzystanie z przeglądarek takich jak Mozilla Firefox lub Google Chrome).

 

Po wykonaniu tych czynności użytkownik zyskuje dostęp do podglądu i parametrów urządzeń w instalacji. Aplikacja umożliwia zarówno sterowanie piecem co przez Internet, jak i sterowanie piecem gazowym przez Internet. Co ważne, z jednego konta można obsługiwać różne moduły ST-505. Każdy moduł może pracować zarówno z nowszymi, jak i starszymi modelami sterowników.

 

Funkcje modułu ST-505 we współpracy z nowszymi sterownikami

 • zdalna kontrola pracy instalacji przez Internet;
 • możliwość podglądu wszystkich urządzeń instalacji;
 • zmiana wszystkich parametrów pracy sterownika głównego (kontrola temperatury w pomieszczeniach, temperatury zadanej CWU, C.O., zadana, zaworu, edycja trybów pracy urządzeń);
 • stały podgląd historii temperatur;
 • podgląd alarmów i zmian parametrów;
 • zmiana temperatury zadanej na regulatorze pokojowym;
 • otrzymywanie powiadomień mailowych o alarmach.

 

Sterowanie kotłem przez Internet jest proste i wygodne. Użytkownik może ustalić sposób, w jaki prezentowane są poszczególne informacje, zmieniać ich kolejność, czy wyłączać opcje, które są niepotrzebne. W zależności od preferencji użytkownik może także generować przejrzyste wykresy obrazujące pomiar temperatury w różnych konfiguracjach.

 

Moduł ST-505 może także współpracować ze starszymi sterownikami wyposażonymi w komunikację RS oraz posiadającymi odpowiednie programowanie. Do modułu można zalogować się z sieci lokalnej lub ze strony zewnętrznej: zdalnie.techsterowniki.pl. Aplikację na Androida umożliwiającą sterowanie kotłem wyposażonym w sterownik oraz moduł ST-500 można pobrać ze strony Google Play.

ST-505 i aplikacja do zarządzania kotlem

Współpraca ze starszymi modelami sterowników:

 • sterowanie kotłem przez Internet;
 • możliwość wprowadzania zmian temperatur zadanych zarówno dla pomp, jak i dla zaworów mieszających;
 • możliwość wprowadzenia zmiany temperatur zadanych na regulatorze pokojowym RS;
 • kontrola temperatur na czujnikach oraz historii temperatur;
 • podgląd historii i rodzaju alarmu.

 

Wszystkie informacje o stanie pracy urządzeń są zgromadzone w jednym miejscu.

2. ST-507

Zdalne sterowanie ogrzewaniem domu - możliwości urządzeń firmy TECH Sterowniki

Moduł internetowy St-507 przeznaczony jest do współpracy z listwami do ogrzewania podłogowego L-7 i L-8. Z jego pomocą możemy kontrolować oraz zmieniać ustawienia temperatury aż w 8 strefach grzewczych.

 

Funkcje modułu:

 • zdalna kontrola pracy listwy L-7 lub L-8;
 • kontrola pracy zaworów w poszczególnych strefach;
 • zmiana temperatury zadanej;
 • definiowanie harmonogramów tygodniowych;
 • podgląd historii temperatur.

 

Wszelkie zmiany w systemie są rejestrowane, co umożliwia pełną kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w ciągu ostatniej doby, tygodnia, miesiąca czy dowolnego miesiąca w roku.

3. ST-65 GSM 

Kontrola instalacji oraz kotła za pośrednictwem telefonu komórkowego

Moduł GSM ST-65 to dodatkowe urządzenie, które współpracuje ze sterownikami firmy TECH posiadającymi komunikację RS i pozwala na stałą kontrolę parametrów pracy kotła za pomocą telefonu.

 

Funkcje modułu:

 • podgląd aktualnych temperatur czujników przez wiadomość sms;
 • powiadomienia o alarmach kotła (sms oraz telefoniczne);
 • edycja temperatur zadanych przy pomocy telefonu.

 

Moduł ST-65 posiada cztery dodatkowe wejścia czujnikowe (dwa temperaturowe i dwa stykowe), które działają niezależnie od sterownika kotłowego i można je wykorzystać w dowolnej konfiguracji. W momencie, gdy czujnik temperatury osiąga ustawioną temperaturę maksymalną lub minimalną, moduł wysyła sms z taką informacją. Podobnie w przypadku zwarcia lub rozwarcia wejścia stykowego.

 

Sterowanie centralnym ogrzewaniem odbywa się przy wykorzystaniu czterech przycisków nawigacji. Przyciski „+” i „-” służą do korygowania parametrów według własnych potrzeb (obniżanie lub zwiększanie wartości zadanych).

 

Moduł GSM działa prawidłowo w przypadku poprawnie skonfigurowanej karty SIM. W module można zdefiniować dwa numery telefonu, na które będą wysyłane wiadomości o ewentualnych alarmach np. braku paliwa czy braku zasilania GSM.

 

Jeśli moduł GSM ma docelowo współpracować ze sterownikiem kotła pelletowego, wyposażonym w zapalarkę to można za pośrednictwem modułu inicjować proces rozpalania lub wygaszania kotła stosując odpowiednie komendy.

 

Moduł ST-65 może pracować samodzielnie lub ze sterownikiem firmy TECH Sterowniki wyposażonym w komunikację RS i obsługującym zewnętrzny moduł GSM. Moduł połączony ze sterownikiem za proca kabla komunikacyjnego będzie otrzymywać aktualne parametry jego pracy.

Korzyści z zarządzania ogrzewaniem przez Internet 

Korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych zarządzanie ogrzewaniem jest jeszcze prostsze i wygodniejsze. Dzięki dedykowanym modułom możemy zarządzać grzejnikami przez Internet, jak i ogrzewaniem podłogowym, a przez to sporo zaoszczędzić.

Zarządzając ogrzewaniem przez internet zaoszczędzisz

Telefon, tablet lub laptop – Twoje nowe centrum dowodzenia

Współcześnie możesz sterować ogrzewaniem z dowolnego miejsca na ziemi. Połącz się z Internetem na swoim smartfonie, tablecie, laptopie lub komputerze, wybierz aplikację i zyskaj kontrolę nad ogrzewaniem w całym domu. Zarządzanie ogrzewaniem domu przy pomocy urządzeń mobilnych jest proste, skuteczne i niezawodne. Aplikacje emodul.pl i emodul.eu są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS. Z pomocą telefonu czy tabletu możesz podnieść temperaturę, obniżyć ją, ustalać harmonogramy pracy czy edytować ustawienia czasu i w ten sposób wprowadzić nową jakość zarządzania ogrzewaniem w swoim domu.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy