Sterowanie ogrzewaniem dla większej efektywności energetycznej budynków

Sterowniki do ogrzewania grzejnikowego   |   Porady   |   Dom energooszczędny   |   01.10.2020

Nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej to klucz do tego, by sprostać oczekiwaniom szybko rozwijającego się świata. Urządzenia firmy TECH Sterowniki dobrze odpowiadają na aktualne potrzeby – dzięki nim klimat we wnętrzach jest zdecydowanie lepszy. Sprawdź, jak produkowane urządzenia wpisują się w ogólnoświatowy trend zwiększenia wydajności i efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych.

Nowe podejście do efektywności w budynkach mieszkalnych

Cały nasz świat dąży do oszczędności oraz inteligentnej i zrównoważonej produkcji. Warto poznać aktualne trendy, by stać w centrum tych zmian napędzanych przez rozwiązania cyfrowe, które mają zwiększyć wydajność i efektywność energetyczną. Jednym z nich jest tworzenie rozwiązań niskoemisyjnych. Już dziś mamy na rynku sprawdzone technologie, które sprawiają, że nasze budynki są oszczędniejsze w eksploatacji. Dzięki technicznej optymalizacji systemów budynków można nie tylko zwiększyć efektywność środowiska budowlanego, ale też lepiej zrozumieć otoczenie. Wdrożone rozwiązania mogą się różnić w zależności od typu budynku.

Zmiany na poziomie ogrzewania

Energetyka oparta na paliwach kopalnych powoli odchodzi w stronę rozwiązań bazujących na energii odnawialnej. Dotyczy to także chociażby zmiany napędu w samochodach osobowych, ciężarowych, promach czy statkach morskich na hybrydowy, co pomoże zredukować emisję CO2. Nowe przepisy w zakresie charakterystyki energetycznej budynków to okazja do przyspieszenia optymalizacji systemów technicznych budynków i szybszego osiągnięcia zamierzonych celów.

Istnieje duża potrzeba modyfikacji systemów w naszych budynkach, by zapewnić maksymalną wydajność działania ogrzewania. Ma to kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę, że znaczna część zużycia energii na świecie jest wykorzystywana do ogrzania i chłodzenia budynków mieszkalnych, a ponad połowę przeciętnego rachunku za energię w gospodarstwie domowym przeznacza się właśnie na ogrzewanie oraz chłodzenie. Wyraźne efekty można więc osiągnąć dzięki automatyzacji układów technicznych budynku.

Wiele korzyści można osiągnąć dzięki wprowadzeniu do wnętrz sterowników do zarządzania ogrzewaniem. Nasze produkty są tworzone od podstaw w Polsce, przez naszych pracowników. Wyróżniają się wysoką jakością oraz niezawodnością, gdyż są poddawane najbardziej rygorystycznym testom kontroli.

Nasze działania firmowe dobrze wpisują się w najnowsze światowe trendy ekonomiczne i środowiskowe takie jak:

  • Concious Consumersism – dbamy o to, by w czasie produkcji sterowników w maksymalnym stopniu chronić środowisko naturalne, zapewniamy bezpieczną utylizację zużytych elementów i urządzeń elektronicznych.
  • Eenergy Orient Economy – zwracamy szczególną uwagę na to, by nasze urządzenia znacząco podnosiły wydajność pracy systemu grzewczego, zmniejszały koszty ogrzewania, a jednocześnie pozwalały w maksymalnym stopniu wykorzystać wytworzoną energię.
  • Eco Energy – w naszej ofercie dostępne są sterowniki do zarządzania pracą urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, a dokładniej do kolektorów słonecznych i pomp ciepła, a także sterowniki do instalacji, które umożliwiają zarządzanie kilkoma urządzeniami jednocześnie (w tym instalacją solarną).

Automatyka grzewcza zgodna z najnowszymi standardami

Systemy grzejnikowe dla sprawnego zarządzania

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi Klienci potrzebują rozwiązań niezawodnych, którym będą mogli każdego dnia zaufać, dlatego tworzymy produkty w pełni wydajne, trwałe, niezawodne.

System grzejnikowy SINUM naszej firmy gwarantuje uzyskanie aż 20% oszczędności na ogrzewaniu w porównaniu do ogrzewania bez zamontowanych systemów. Oszczędność energii generuje także korzyści finansowe. Indywidualna regulacja pozwala na dopasowanie do potrzeb użytkowników, ale także godzin pracy, odpoczynku, własnych preferencji domowników. To nowoczesne rozwiązanie bezprzewodowe dostępne jest do montażu w każdym budynku mieszkalnym ze względu na to, że to system bezprzewodowy.

System SINUM - komfort i większa wydajność

Zmniejszenie zużycia energii to jeden z głównych celów łagodzeniu zmian klimatu, a także redukcji zanieczyszczenia powietrza w miastach. Kluczowe staje się optymalne wytwarzanie, dystrybucja i emisja ciepła w danym budynku, a także regulacja temperatury w pomieszczeniu bezpośrednio w budynkach wielorodzinnych z centralnym wodnym systemem ogrzewania. Pomimo pewnych nakładów finansowych takie inwestycje szybko się zwracają, co jest często pomijane na etapie renowacji budynków.

Czyste powietrze o idealnej temperaturze

Dla zachowania nie tylko oszczędności, ale przede wszystkim pełnego komfortu w pomieszczeniach ważna jest dbałość o najwyższą jakość powietrza, w tym także o dogodną dla zdrowia ludzi temperaturę. Firma TECH Sterowniki posiada w tym zakresie nowoczesne rozwiązania przynoszące korzyści dla zdrowia.

Regulatory pokojowego dwustanowe podtynkowe, dwustanowe, z komunikacją RS, dedykowane do kotłów gazowych dbają o to, by w pomieszczeniach panowała idealna temperatura przez całą dobę. Użytkownik może sam ustalać poziom temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna i modyfikować go wedle własnych potrzeb.

W trosce o najwyższą jakość powietrza w aktualnych warunkach pojawiły się także w ofercie nowe urządzenia, które dbają o oczyszczenie powietrza ze szkodliwych substancji:

  • generator ozonu OTS-15 to programowalne urządzenie mechaniczno-elektryczne, którego zadaniem jest ozonowanie wszelkiego typu pomieszczeń i dzięki temu zachowanie najwyższych standardów higieny.
  • sterylizator powietrza SPT-30 to urządzenie przeznaczone do usuwania z powietrza wirusów, grzybów, pleśni i innych szkodliwych substancji dla organizmu przy pomocy promieniowania UV-C.

Idealny klimat we wnętrzu

Najwyższa jakość zgodnie z najważniejszymi trendami

Sterowanie ogrzewaniem jest jednym z głównych sposobów na zmniejszenie zużycia energii zarówno w budynkach prywatnych, jak i komercyjnych, dlatego jest zgodne z najważniejszymi prognozowanymi trendami. Warto już dziś podjąć wysiłek, by swój dom, mieszkanie, biuro czy inne budynki, którymi zarządzasz wyposażyć w nowoczesną automatykę, by zapewnić sobie i innym komfort oraz oszczędności.

Pełna oferta sterowników jest dostępna na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy

Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Jak zadbać o mikroklimat we wnętrzu?

Jak zadbać o mikroklimat we wnętrzu?

Jak zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach? Poznaj sprawdzone sposoby i zadbaj o optymalną temperaturę do pracy, nauki i odpoczynku w swoim domu.

Zobacz więcej
Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Najnowocześniejsze rozwiązania w sterowaniu grzejnikami

Dziś można zautomatyzować i zdalne kontrolować wiele procesów zachodzących w domach. Montaż systemów do sterowania grzejnikami zapewni oszczędną pracę instalacji, przyjemne ciepło i wygodę obsługi.

Zobacz więcej
Jakie wymogi muszą spełniać grzejniki

Jakie wymogi muszą spełniać grzejniki

Na jakie oznaczenia zwrócić uwagę przy zakupie grzejników? Co oznaczają popularne symbole literowe i liczbowe umieszczane na etykietach? Przejdź do artykułu, by poznać najważniejsze informacje na ten temat.

Zobacz więcej