Smart home – obalamy 10 najpowszechniejszych mitów

Porady   |   Dom energooszczędny   |   12.09.2022

Wokół nowoczesnych technologii wykorzystywanych w domowym zaciszu narosło wiele mitów. W tym artykule przyjrzymy się 10 najpopularniejszym z nich związanym z montażem i obsługą nowoczesnych urządzeń domowych.
 • 1. Urządzenia elektroniczne są bardzo drogie

  Argument związany z bardzo wysoką ceną jest jednym z najpowszechniejszych, wykorzystywanych przez przeciwników nowoczesnych rozwiązań. O ile w momencie kiedy urządzenia wchodziły na rynek, ich cena była wysoka, o tyle dziś to rozwiązania dostępne w przystępnych cenach. Zwłaszcza że wśród nich są zarówno takie z podstawowym zakresem funkcji, jak i rozbudowanym. Całą inwestycję można rozłożyć w czasie, stopniowo wzbogacając dom o dodatkowe rozwiązania. Warto mieć na uwadze, że ich montaż jest inwestycją w przyszłość i tak właśnie ją traktować. Przykładowo montując sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, inwestujemy w wydajną i oszczędną pracę systemu grzewczego w sezonie.

 • 2. Nowoczesne sterowniki są trudne w obsłudze

  Dla wielu osób przeszkodą w montażu inteligentnych urządzeń jest przekonanie o ich skomplikowanej obsłudze. Prawda jednak jest taka, że jako urządzenia, które powstały w celu ułatwienia życia domownikom, są przygotowane tak, by każdy mógł je obsługiwać. W przypadku urządzeń systemu Sinum sterowniki zostały tak zaprojektowane, by ograniczyć liczbę przycisków nawigacji do minimum. Warto dodać, że do każdego urządzenia w komplecie jest dodana instrukcja obsługi, a zarządzanie różnymi systemami: sterowania ogrzewaniem, roletami, oświetleniem i systemem bezpieczeństwa jest możliwe z poziomu centrali oraz dodatkowo – zdalnie dzięki Sinum Cloud.

  sinum_cloud

 • 3. Montaż systemu jest skomplikowany i czasochłonny

  To kolejny mit. Wszystko zależy oczywiście od systemu, na który się zdecydujemy, ale urządzenia są nie tylko łatwe w obsłudze, ale także w instalacji. Przede wszystkim montaż systemu Sinum jest tak prosty, że można go dokonać bez specjalistycznych narzędzi. Jak wspomnieliśmy, urządzenia działają bezprzewodowo, więc nie ma konieczności przeprowadzania okablowania. Co ważne, włączniki do rolet czy oświetlenia są przeznaczone do umieszczenia w standardowej puszce elektrycznej, a więc można z powodzeniem zastąpić stare, dotychczasowe urządzenia nowymi. Dodatkowo na jednym panelu można połączyć włączniki oświetlenia i rolet czy też wybrać urządzenie zintegrowane z regulatorem pokojowym.

 • 4. Inteligentne rozwiązania stanowią zagrożenie dla prywatności

  Kolejne powszechne stwierdzenie bazuje na tym, że systemy inteligentnego domu ograniczają prywatność, a czasem nawet pozbawiają jej mieszkańców. To oczywiście mit. System Sinum firmy TECH Sterowniki to rozwiązanie, w którym prywatność oraz bezpieczeństwo odgrywają kluczowe znaczenie. Najnowocześniejsze wprowadzone rozwiązania chronią użytkowników przed uzyskaniem niekontrolowanego dostępu do domowych instalacji przez osoby trzecie. Komunikacja między urządzeniami jest szyfrowana, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

 • 5. Elektroniczne systemy w domu to jedynie zbędny dodatek, gadżet

  Patrząc na nowoczesne urządzenia elektroniczne, można łatwo zauważyć, że są bardzo dopracowane pod względem designu i wykorzystanych materiałów. Czy jednak oznacza to, że to jedynie ładnie prezentujące się w pomieszczeniach gadżety? Zdecydowanie nie. Dzisiejsze sterowniki do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami łączą w sobie funkcjonalność z estetycznym wyglądem. Korzystając z nich, można zaoszczędzić, czy to w czasie eksploatacji systemu grzewczego, czy energii elektrycznej, a także podnieść poziom bezpieczeństwa, dzięki czujnikom zalania oraz sterownikom do rolet. Jednocześnie są to na tyle estetyczne urządzenia (lekkie, minimalistyczne, w uniwersalnym kolorze), że doskonale prezentują się we wnętrzu. Bezprzewodowa komunikacja sprawia, że nie ma też dodatkowego, niepotrzebnego okablowania, które zaburzałoby aranżację wnętrz.

  smart_home_dla_domu

 • 6. Gdy pojawią się pytania lub wątpliwości dotyczące obsługi, nie będę miał ich z kim skonsultować

  Do dyspozycji Klientów dostępni są przedstawiciele firmy TECH Sterowniki, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na pytania inwestorów, czy to te dotyczące montażu, czy obsługi systemów. Dodatkowo firma TECH Sterowniki organizuje specjalne szkolenia dla instalatorów. To darmowe spotkania, podczas których osoby zajmujące się instalacją systemów oraz ich sprzedażą mogą zapoznać się ze specyfiką urządzeń TECH Sterowniki. Firma jest otwarta na rozmowy i sugestie.

  Najważniejsze dane kontaktowe znajdziesz na stronie: https://www.sinum.eu/kontakt

 • 7. Urządzenia smart home można montować tylko w nowym budynku

  Część osób przeciwnych nowoczesnym systemom obawia się przede wszystkim tego, że nowe urządzenia wpłyną na aranżację przestrzeni, a ich montaż będzie wymagał przeprowadzenia kosztownego remontu. Innymi słowy, boją się tego, że inwestycja będzie opłacalna jedynie na etapie budowy domu. Prawdą jest jednak, że urządzenia w systemie Sinum są systemami bezprzewodowymi, a więc można je instalować bez ingerencji w aktualną instalację elektryczną czy grzewczą w zamieszkałym budynku. Jak wyregulować ogrzewanie w starym domu? Najlepszym rozwiązaniem będzie montaż bezprzewodowych urządzeń do sterowania. Zasilanie bateriami czy udogodnienia takie jak montaż włączników w ramkach w zastępstwie starych włączników sprawiają, że są to bardzo wygodne rozwiązania w każdym zamieszkałym domu czy mieszkaniu. Co więcej, uniwersalna kolorystyka urządzeń będzie pasować zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji.

  urzadzenia_systemu_sinum

 • 8. Instalację wszystkich inteligentnych urządzeń trzeba dokonać w tym samym czasie

  System inteligentnego domu Sinum to rozwiązanie, które można nabyć w wersji podstawowej, a następnie rozwijać o kolejne. W ofercie są sterowniki do oświetlenia, ogrzewania, rolet oraz czujniki gwarantujące bezpieczeństwo w czterech ścianach. Jeśli uznamy, że zakup wszystkich systemów jednocześnie będzie zbyt kosztowny, można zdecydować się na wybór niektórych rozwiązań, a w miarę upływu czasu uzupełniać go o kolejne możliwości. Co ważne, na stronie można dopytać o każdą kwestię, w tym otrzymać darmową wycenę konkretnych, interesujących nas rozwiązań.

 • 9. Nie ma możliwości zarządzania, gdy stracimy dostęp do Internetu

  Sinum jest w pełni sprawnym systemem nawet wtedy, kiedy w domu nie będzie dostępu do Internetu. Dzieje się tak dlatego, że automatyczne funkcje, które możemy zaprogramować wcześniej, jak np. włączenie czy wyłączenie oświetlenia albo opuszczenie czy podniesienie rolet działają bez wykorzystania Internetu. Innymi słowy, nawet jeśli w pomieszczeniach nie działa Internet, to system będzie dalej realizował funkcje w zależności od jego możliwości. Dostęp do Internetu jest potrzebny, gdy chcemy sterować systemem na odległość. Umożliwia włączenie lub wyłączenie urządzeń, gdy jesteśmy z dala od domu, a także gromadzenie danych w chmurze.

 • 10. System jest skomplikowany w utrzymaniu

  Jak wspominaliśmy montaż systemów ma w maksymalnym stopniu uprościć wykonywanie codziennych czynności i stanowić wsparcie dla użytkowników. Z tego powodu prawidłowo założony i skonfigurowany – będzie działał sprawnie przez wiele lat. Po stronie użytkownika pozostanie jedynie wymiana baterii (w urządzeniach, które są zasilane bateriami). Trzeba jednak dodać, że urządzenia mają baterie o długiej żywotności, a kończący się okres będzie wcześniej sygnalizowany.

Masz pytania dotyczące systemu Sinum? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę: https://www.sinum.eu/, sprawdź dostępne urządzenia i skontaktuj się z przedstawicielami firmy!

system_sinum_dom

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy