Nowa seria sterowników do zarządzania podłogówką i grzejnikami


Rodzina sterowników regularnie się powiększa. Nową propozycją jest przewodowo-bezprzewodowa seria przeznaczona do zarządzania ogrzewaniem podłogowym oraz grzejnikowym. Sterownik główny posiada wbudowany moduł WiFi, więc użytkownik od razu dostaje dostęp do sterowania zdalnego. Jakie możliwości daje nowa seria sterowników? Czym różni się od pozostałych? Komu można polecić jej zakup?

Systemy do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Przypomnijmy, że do tej pory dostępnych było 5 serii sterowników do zarządzania podłogówką:

  • seria 5 (przewodowa, 8 stref),
  • seria 7 (przewodowa, 8 stref, możliwość zdalnego nadzoru),
  • seria 8 (bezprzewodowa, 8 stref, z opcją zdalnej kontroli),
  • seria 9 (przewodowa, 8 stref, możliwość zarządzania przez internet),
  • seria 10 (przewodowa, 10 stref).

Nowa bezprzewodowo-przewodowa seria 4 to system, który przeznaczony jest do obsługi dwóch typów ogrzewania: grzejnikowego i podłogowego. Urządzeniem głównym jest listwa L-4, która pozwala na sterowanie łącznie 8 strefami, w tym:

  • 4 strefami z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym.
  • 4 strefami z zamontowanym ogrzewaniem grzejnikowym.

Najważniejsze elementy nowej serii sterowników

Serce systemu stanowi listwa L-4 WiFi. Niewielkich rozmiarów sterownik przeznaczony jest do zarządzania 8 strefami. Urządzenie posiada wbudowany moduł WiFi, więc użytkownik może sterować systemem zdalnie bez konieczności zakupu kolejnych urządzeń. Sterownik jest wykonany z materiałów solidnych i odpornych na działanie temperatur.

Wygląd ekranu sterownika również można dopasować do swoich potrzeb, korzystając z jednego z trzech wariantów:

  • WiFi – wyświetlana jest nazwa połączonej sieci oraz siła sygnału,
  • strefy – informacje dotyczące aktualnych i zadanych wartości w strefach,
  • styki dodatkowe – informacje o stykach dodatkowych sterowanych tygodniowo.

Użytkownik może ustawić także kontrast i jasność wyświetlacza, jasność ekranu w czasie wygaszania, czas bezczynności, po którym sterownik przechodzi w stan wygaszenia ekranu, język.

Kolejnym elementem są urządzenia przeznaczone do montażu w strefach: czujniki lub regulatory. W przypadku stref 1-4 użytkownik może wybierać między urządzeniami przewodowymi a bezprzewodowymi. Sterownik główny jest wyposażony w 4 wyjścia przekaźnikowe do sterowania przewodowymi siłownikami podłogowymi. Dodatkowo można wysterować przewodowe zawory podłogowe za pomocą bezprzewodowego modułu wykonawczego MW-1. W pozostałych strefach użytkownik może korzystać jedynie z urządzeń bezprzewodowych. 

Rozbudowa systemu

Sterownik główny posiada styk beznapięciowy, dzięki czemu możliwe jest sterowanie dodatkowym urządzeniem grzewczym lub pompą. Do systemu można także podłączyć do 8 modułów bezprzewodowych MW-1 lub MW-1 230V sterowanych strefowo według temperatury lub tygodniowo (przykładowo do obsługi siłowników termoelektrycznych w strefach do 5 do 8 lub pompy czy styku do kotła).

Do każdej strefy można podpiąć do 6 bezprzewodowych siłowników elektrycznych STT-868 lub STT-869, a także 4 przewodowe lub 8 bezprzewodowych czujników temperatury podłogi C-8 f.

Aby kontrolować temperaturę panującą na zewnątrz wystarczy podłączyć do sterownika zewnętrzny czujnik temperatury, który umożliwia stały podgląd aktualnej temperatury na ekranie stref. Rejestracja modułu w urządzeniu głównym pozwala na odczyt sygnału radiowego, sprawdzenie stanu baterii oraz dokonania kalibracji czujnika.

Schemat pracy przewodowo-bezprzewodowego systemu serii 4

Zdalne sterowanie ogrzewaniem

Urządzenie posiada wbudowany moduł WiFi pozwalający na obsługę i kontrolę parametrów sterownika za pomocą aplikacji internetowej eModul. Strona główna z kafelkami obrazuje aktualny stan pracujących w systemie urządzeń. Klikając w nie, można zmienić ustawienia.

Nowy system sterowania, nowe możliwości zarządzania

System sterowania ogrzewaniem serii 4 to propozycja dla tych, którzy chcą w obrębie jednego systemu regulować pracę ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Lista urządzeń przeznaczonych do montażu w strefach jest długa i pozwala na wybór tych dopasowanych do potrzeb. Ważnym wyróżnikiem serii jest wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu użytkownik bez kupowania dodatkowych urządzeń może przejść do zarządzania zdalnego.

Zobacz, jak wygląda zestaw do sterowania ogrzewaniem grzejnikowym serii 4: https://www.techsterowniki.pl/p/l-4-WiFi

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy