Zintegruj pracę kilku źródeł ciepła – zainwestuj w sterowniki do instalacji

Połączenie wielu rozproszonych źródeł energii w jeden sprawnie działający system to liczne korzyści w postaci wydajniejszej pracy urządzeń, oszczędności i wyższego komfortu cieplnego. Taką integrację umożliwiają sterowniki do instalacji firmy TECH Sterowniki, modele ST-407n, ST-408n i ST-409n. Te profesjonalne urządzenia elektroniczne pozwalają na edycję ustawień różnych urządzeń grzewczych i obiegów szybko, łatwo i skutecznie.

Zintegruj pracę kilku źródeł ciepła – zainwestuj w sterowniki do instalacji

Czym są i jak działają sterowniki do instalacji?

Sterowniki do instalacji to urządzenia, które optymalizują pracę wszystkich urządzeń zsynchronizowanych w systemie. W odpowiednim momencie sterownik załącza i steruje pracą kotła, instalacji solarnej czy dystrybuuje ciepło z kominka. W ten sposób urządzenia grzewcze pracują bez naszej ingerencji, a energia może być wykorzystywana wtedy, kiedy jest potrzebna.

Nowoczesne rozwiązania firmy TECH Sterowniki

Firma TECH Sterowniki posiada w swojej ofercie 3 modele sterowników do instalacji, które służą do zarządzania kilkoma źródłami ciepła. Sterowniki umożliwiają zarządzanie zaworami mieszającymi wraz z pompami oraz pompą CWU. Modele ST-407n, ST-408n i ST-409n mogą sterować pracą dwóch źródeł ciepła oraz dodatkowego urządzenia. ST-408n to sterownik obsługujący dwa zawory mieszające, ST-409n – 3 zawory mieszające, a ST-407n – 3 zawory mieszające oraz pompę solarną. Każde z urządzeń można rozbudować o dwa dodatkowe zawory sterownikami ST-431n. W takim wypadku zarządzanie wciąż odbywa się z poziomu sterownika ST-407n, ST-408n i St-409n. Sterowniki do instalacji posiadają funkcję sterowania pogodowego oraz pracy w trybie tygodniowym. Pod względem wizualnym wyróżnia je duży, kolorowy wyświetlacz LCD 4,3” i masywna obudowa odporna na zmiany temperatury.

Dodatkowe możliwości urządzeń sterowniczych

Sterowniki do instalacji w zależności od potrzeb grzewczych można rozbudować o dodatkowe funkcje odpowiednimi modułami. Z dwóch wyjść beznapięciowych, które posiada każde urządzenie do instalacji firmy TECH Sterowniki można uruchomić np. kolejne pompy CO, CWU, cyrkulacyjne, zawory elektromagnetyczne czy urządzenia sterowane według programu tygodniowego. Dodatkowo, poprzez złącze RS jest możliwość podpięcia do urządzenia modułu internetowego albo GSM. Aby obsługiwać instalację zdalnie wystarczy dokupić do zestawu regulator z komunikacją RS. Będzie on funkcjonował w systemie jako panel kontrolny.

Więcej na temat sterowników do instalacji firmy TECH Sterowniki można poczytać na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/sterowniki-do-instalacjiAutor:
rzecznik@techsterowniki.pl