Programowalny sterylizator powietrza – jak działa, jakie korzyści przynosi

Nasze produkty   |   01.10.2020

Dom, biuro, szkoła, przedszkole, urząd, gabinet stomatologiczny i kosmetyczny – w każdym z tego typu pomieszczeń my lub nasi bliscy mają styczność z różnymi substancjami szkodliwymi dla zdrowia. Jest jednak urządzenie, dzięki któremu możemy pozbyć się z powietrza bakterii, grzybów, pleśni i innych patogenów, a jest nim sterylizator powietrza. Czym jest, jak działa i z czego wynika jego skuteczność? O nowym urządzeniu firmy TECH Sterowniki – sterylizatorze SPT-30 oraz jego przeznaczeniu dowiecie się więcej z tego artykułu.

Do czego służy sterylizator SPT-30 i w jakim celu się go używa?

Sterylizator SPT-30 służy do skutecznego oczyszczania powietrza w pomieszczeniach z bakterii, pleśni, grzybów i innych substancji.

Działanie urządzenia opiera się na zastosowaniu promieni ultrafioletowych, które skutecznie odkażają powietrze. Sterylizator emituje promieniowanie UV-C, czyli promieniowanie ultrafioletowe krótkofalowe o długości fali wynoszącej 253,7 nm. Co ważne, lampy, które znajdują się w sterylizatorze, są pozbawione pasma od 100 do 230 nm. Dzięki temu podczas pracy nie powstaje ozon, a więc też nie ma konieczności opuszczania pomieszczenia przez ludzi, gdy urządzenie jest aktywne. Lampy bakteriobójcze są już od dawna wykorzystywane w gabinetach medycznych, gdyż zastosowanie promieniowania ultrafioletowego jest bardzo skuteczne. Urządzenie SPT-30 jest idealne do sterylizacji domów, mieszkań, szkół, przedszkoli i pomieszczeń biurowych.

Sterylizator - wykorzystanie

Filtrowanie powietrza – charakterystyka sterylizatora

Sterylizator to urządzenie, które zawiera filtr z aktywnym filtrem węglowym, który jest odpowiedzialny za wstępne oczyszczenie powietrza z kurzu i grzybów. Zaopatrzony jest też w profesjonalne lampy UV-C 253,6 nm 30 VAT, które gwarantują sterylizację powietrza. W lampach przepływowych mechanizm jest oparty na specjalnych filtrach, które zatrzymują kurz oraz inne zanieczyszczenia. Są to lampy, które nie mają szkodliwego wpływu na człowieka.

Cały mechanizm znajduje się w bardzo solidnej obudowie, która jest wykonana z najwyższej jakości materiału. Sterylizator nie generuje ozonu, jest więc w pełni bezpieczny, urządzenie może pracować przez cały czas, nawet wtedy, kiedy ludzie i zwierzęta przebywają w pomieszczeniu. Zapewnia pełny komfort i bezpieczeństwo.

Najważniejsze parametry urządzenia SPT-30

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Zasada działania opiera się na odpowiednim doborze technologii i długości fali. Pracę sterylizatora można podzielić na 4 etapy. W pierwszym kroku następuje zaciąganie powietrza z zewnątrz za pomocą specjalnych wentylatorów, które są umieszczone w środku obudowy.

Użytkownik może zdecydować o tym, na jakim biegu będzie pracował wentylator w zależności od tego, jak duża jest powierzchnia pomieszczenia do sterylizacji. Następnie powietrze przepływa przez zamieszczone w sterylizatorze filtry węglowe, które oczyszczają je z cząstek stałych. Powietrze wędruje wzdłuż lamp UV-C dzięki wentylatorowi powietrza przystosowanemu do pracy stałej. Następuje likwidacja wirusów, szkodliwych patogenów, pleśni oraz bakterii. Następnie do sterylizacji powietrza dochodzi dzięki świetlówkom emitującym wiązkę światła typu UV-C, nad którymi powietrze wędruje dzięki pracy wentylatora. Na koniec oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane przez otwory wentylacyjne umieszczone z przodu obudowy. Jak dochodzi do oczyszczania powietrza przy użyciu sterylizatora? Zerknijcie na grafikę.

Proces sterylizacji w 4 krokach

Prosta i wygodna obsługa urządzenia

Modulacji parametrów sterylizatora dokonuje się za pomocą sterownika zamontowanego na froncie urządzenia. Bardzo proste i wygodne korzystanie zapewniają 4 przyciski. W menu głównym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące pracy urządzenia. Można zdecydować się na pracę w trybie ręcznym lub według harmonogramu, który można ustalić indywidualnie na każdy dzień tygodnia. Podczas pracy ręcznej użytkownik może wybrać bieg wentylatora i zwiększyć go lub zmniejszyć. Wentylator może pracować na jednym z 10 biegów. Każdemu z biegów odpowiada informacja o obrotach wentylatora podana w procentach. Im większe, tym większy jest przepływ powietrza.

Biegi wentylatora

Bieg wentylatora można dobrać w zależności od powierzchni pomieszczenia. Ponadto można wprowadzić dodatkowe ustawienia jak zegar, wybór języka czy podgląd liczby motogodzin, czyli ile czasu urządzenie aktywnie pracowało. Na ekranie startowym urządzenia wyświetlane są najważniejsze animacje dotyczące pracy sterownika, czy urządzenie jest włączone i w jakim trybie pracuje. Sygnał pracy jest sygnalizowany przez charakterystyczną animację promieni wokół żarówki.

Wydajność sterownika

Świetlówki są objęte gwarancją wynoszącą 9000 mth pracy właściwej lub dwa lata. Na całe urządzenie również obowiązuje dwuletnia gwarancja. Oznacza to, że jest potrzeba wysłania urządzenia na serwis. Praca w spoczynku czy ogólna obsługa parametrów urządzenia nie jest wliczana do czasu pracy urządzenia. Po obsłudze serwisowej i wymianie lamp rozpocznie się ponowne odliczanie czasu.

Dlaczego warto nabyć sterylizator? Korzyści jest wiele, ale te najważniejsze przedstawia poniższa grafika.

Sterylizator - zalety

Skuteczna sterylizacja dla zdrowia i bezpieczeństwa

Promieniowanie ultrafioletowe jest jedną z najskuteczniejszych metod sterylizacji. Potwierdzają to liczne badania medyczne. Właśnie dlatego warto wykorzystać jego możliwości w domu, ale także w pracy, gdzie mamy bezpośredni kontakt z klientami czy pacjentami. W ten sposób zadbamy o siebie, ale też wykażemy się troską o bezpieczeństwo innych i łatwiej zdobędziemy ich zaufanie.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy

Co nowego

na blogu TECH Sterowniki

Wszystkie artykuły
Elektroniczny generator ozonu TECH Sterowniki – jak działa i do czego służy?

Elektroniczny generator ozonu TECH Sterowniki – jak działa i do czego służy?

Ozonator OTS-15 służy do oczyszczania i sterylizacji pomieszczeń. Dowiedz się więcej na temat jego pracy.

Zobacz więcej