Czego można się dowiedzieć na Akademii Instalatora?

O nas   |   TECH   |   01.06.2016


Każdy klient, który decyduje się na montaż sterowników do instalacji grzewczych oczekuje od instalatorów i sprzedawców fachowych, sprawdzonych informacji, które urządzenie wybrać, by najlepiej spełniło jego oczekiwania. Dla wszystkich instalatorów, sprzedawców i właścicieli firm, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat możliwości sterowników firmy TECH, organizujemy specjalne szkolenia pod nazwą: „Akademia Instalatora”. Jak przebiega takie szkolenie? Czego można się dowiedzieć w jego trakcie?

O szkoleniu

„Akademia Instalatora” to cykliczne, bezpłatne szkolenie dla instalatorów, sprzedawców i właścicieli hurtowni. Spotkania organizowane są raz lub dwa razy w miesiącu. Każde z nich rozpoczyna się około godziny 10 rano i jest podzielone na kilka etapów.

program-szkoleniapng

W trakcie wydarzenia uczestnicy mają zapewniony poczęstunek w formie bufetu oraz obiad w hotelowej restauracji. Spotkanie kończy się około godziny 16-17. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, materiały drukowane oraz drobny upominek. Dodatkowo istnieje również możliwość bezpłatnego zakwaterowania w hotelu na czas pobytu.

Jak zapisać się na szkolenie? 

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na dole strony: https://www.techsterowniki.pl/pl/serwis/akademia-instalatora-2/. W tym celu należy z menu rozwijalnego wybrać termin szkolenia (do wyboru dwa najbliższe terminy), a następnie uzupełnić swoje dane osobowe i kontaktowe: imię, nazwisko, miejscowość, dokładne miejsce zamieszkania, nr telefonu, adres mailowy, strona www, nazwa firmy oraz stanowisko.

Część I – Jak powstają sterowniki firmy TECH? 

tokksa

Każde szkolenie rozpoczyna się od oprowadzenia uczestników po głównej siedzibie firmy w Wieprzu. W jego trakcie uczestnicy mają możliwość zobaczenia jak powstają sterowniki krok po kroku. Zwiedzanie obejmuje biura konstrukcyjne oraz informatyczne, miejsca pracy testerów, a także hale produkcyjne, gdzie konkretny prototyp urządzenia jest wzbogacany o dodatkowe komponenty.

Kolejnym punktem programu szkolenia jest wizyta w drugiej siedzibie zakładu – w Bulowicach, która mieści się przy ul. Skotnica 120. Tam znajduje się narzędziownia, drukarnia oraz call center firmy. Uczestnicy mogą zobaczyć jak w praktyce powstają nadruki na obudowach, a także gotowa forma wtryskowa, której projekt powstał w siedzibie w Wieprzu.

Część II: Szkolenie asortymentowe i instalatorskie

Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy są kierowani do hotelu, gdzie odbywa się szkolenie właściwe, prowadzone na podstawie najnowszych katalogów produktów. W przestronnej sali konferencyjnej prezentowane są poszczególne grupy urządzeń jak: sterowniki instalacyjne, regulatory pokojowe, systemy do ogrzewania podłogowego, systemy do ogrzewania strefowego oraz moduły internetowe (aplikacje webowe). Każde z prezentowanych urządzeń jest opisywane pod kątem budowy, funkcjonalności, ceny czy możliwości rozbudowy.

Poznaj nasze najnowsze rozwiązania 

Firma TECH przez cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które wprowadza do swoich sterowników. Z tego powodu w ofercie pojawiają się kolejne wersje urządzeń, a także dodatkowe funkcjonalności w obecnie już dostępnych.

Przykładowo:

 • nowe funkcje w regulatorach pokojowych ST-290 i ST-292czyli optimum start, dzięki której regulator samodzielnie dobiera sobie optymalny czas załączenia kotła, tak, żeby pomieszczenie nagrzało się do danej temperatury, we wskazanym czasie, grzanie/ chłodzenie, które umożliwia zarządzanie zarówno urządzeniami do ogrzewania, jak i chłodzącymi czy czujnik temperatury podłogowej, który pozwala na sterowanie temperaturą w pomieszczeniu z uwzględnieniem temperatury podłogi (funkcja dostępna tylko w regulatorze ST-292).
  st-292v2
 • sterowanie instalacją przez Internet i moduł Wi-FiOd kwietnia użytkownicy sterowników naszej firmy mogą korzystać z funkcjonalności, jakie daje ST-505, bez konieczności przewodowego łączenia modułu z siecią. Urządzenie samo dopasowuje się do sterownika głównego i zgodnie jego możliwościami wyświetla moduł do obsługi zdalnej. Warto wiedzieć, że starsze urządzenia mają możliwość sterowania przez Internet wyłącznie z poziomu starszego modułu. Przed zakupem konkretnego sterownika warto więc upewnić się czy będzie on obsługiwał najnowszy moduł internetowy.
  WIFI-RS ST-505_prawo

 

 • sterowniki do ogrzewania podłogowego: 4 dedykowane rozwiązania, dostępne w sprzedaży od kwietnia bieżącego roku: seria 5, 6, 7 i 8. Umożliwiają zarządzanie temperaturami w maksymalnie 8 różnych strefach grzewczych, z poziomu listwy lub z danej strefy poprzez regulator pokojowy. Użytkownicy mogą wypróbować również dwa inne rozwiązania: dokupić panel kontrolny, który pozwoli zarządzać całym systemem z poziomu pokoju lub skorzystać z modułu internetowego i z pomocą aplikacji webowej zarządzać temperaturami we wszystkich strefach.L-8_przod

Czego jeszcze nie wiesz o sterownikach firmy TECH?

Podczas szkolenia przedstawiciele firmy, na podstawie dotychczasowych doświadczeń udzielają cennych wskazówek dotyczących nowych możliwości urządzeń, podkreślają, na co należy zwrócić szczególną uwagę w czasie montażu i przekazują wiele innych, cennych informacji przydatnych w codziennej pracy instalatora i podczas kontaktu z klientami. Przykładowo:

 1. Regulatory pokojowe do kotłów gazowych firmy TECH mają otwarty protokół komunikacji, zwany OpenTherm. Dzięki temu wszystkie parametry takie jak temperatura zadana kotła, CWU oraz innych urządzeń skomunikowanych z urządzeniem głównym można zmienić z poziomu regulatora pokojowego. Kupując gotowy produkt warto sprawdzić czy posiada taką komunikację.
 2. Najnowszy panel kontrolny do serii 8 – M-8 posiada wbudowany czujnik, pozwalający urządzeniu pracować jako dodatkowa sekcja. Dzięki temu nie musimy montować dodatkowego czujnika pokojowego w pomieszczeniu, w którym instalujemy panel kontrolny.
 3. W nowych systemach sterowania, rejestrowanie kolejnych urządzeń zostało znacznie uproszczone. Przykładowo, by podłączyć w danej strefie „regulator + / – ”wystarczy przytrzymać znak „przycisk parowania” na tylnej ściance regulatora. Znika też problem powielania kanałów, ponieważ mechanizm uniemożliwia przypisanie do jednej strefy dwóch różnych urządzeń. Po rejestracji w danej sekcji kolejnego urządzenia, wcześniejsze zostaje usunięte.
 4. Komunikacja bezprzewodowa w urządzeniach posiada na terenie otwartym zasięg do 100 m. To obecnie największy, jaki jest możliwy do uzyskania w polskich warunkach. Należy pamiętać, że wszystkie elementy metalowe zagłuszają komunikację radiową. Z tego powodu trzeba zwrócić szczególną uwagę, gdzie montujemy urządzenia, które muszą się ze sobą komunikować.
 5. Poszczególne modele regulatorów pokojowych mają wejście na USB. Pozwala to w każdej chwili łatwo i szybko zainstalować w urządzeniu aktualizację oprogramowania. Dodatkowo, dzięki dedykowany programowi, do systemu można wgrać aż do 15 zdjęć i zamiast standardowego widoku ustawić na wyświetlaczu pokaz slajdów.

Przyjdź na szkolenie – zostań zaufanym instalatorem 

Akademia Instalatora to doskonała okazja do lepszego poznania urządzeń firmy TECH, w szczególności tych nowych, zyskania cennych wskazówek instalacyjnych, ale też świadomości na temat samego procesu produkcyjnego. Spotkanie branżowe to także możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, znalezienia odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące asortymentu, porozmawiania o codziennych doświadczeniach. Warto wiedzieć, że każdy instalator może także zgłosić się do przedstawiciela swojego regionu i poprosić o dodanie go do listy tzw. „zaufanych instalatorów”. Wpisanie do rejestru pozwala na korzystanie z dodatkowych możliwości, jakie oferuje firma, w tym otrzymywania bezpłatnie nowych urządzeń w wersjach testowych.

 

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy