Sterowniki do instalacji 2017 – nowe modele


Rok 2017 to w firmie TECH Sterowniki okres intensywnej pracy nad kolejnymi modelami sterowników. Nowe urządzenia wzbogaciły m.in. ofertę sterowników do instalacji. Jakie dodatkowe funkcję zyskuje użytkownik, montując w swoim układzie grzewczym nasze najnowsze urządzenia? Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat tegorocznych nowości.

1. Sterowniki zaworu mieszającego, modele: i-1, i-1 CWU

  Sterowniki zaworu mieszającego, modele: i-1, i-1 CWU

Urządzenia i-1 (dawne ST-431n) oraz i-1 CWU służą do obsługi zaworu mieszającego trój lub czterodrożnego i dają możliwość podłączenia dodatkowej pompy zaworu. Pod względem wizualnym są identyczne. Nieco inny jest natomiast zakres funkcjonalności. Charakterystykę obydwu sterowników z uwzględnieniem różnic pomiędzy nimi przedstawia poniższa grafika.

Sterowniki zaworu mieszającego, modele: i-1, i-1 CWU - różnice i cechy wspólne

Obydwa sterowniki zaworów mieszających posiadają wyświetlacz LCD, a ich obudowa jest przystosowana do montażu na ścianie.

2. Moduł zaworu mieszającego, model: i-1m 

i-1m

Prezentowany sterownik to moduł rozszerzający przeznaczony do obsługi zaworu mieszającego trój lub czterodrożnego. Aby urządzenie mogło rozpocząć pracę, należy go podłączyć do sterownika głównego (kotła lub instalacji).

Urządzenie i-1 m – funkcje:

 • sterowanie zaworem trój lub czterodrożnym
 • sterowanie pracą pompy zaworu
 • współpraca ze sterownikami głównymi przy pomocy komunikacji RS.

W wyposażeniu urządzenia znajdują się czujniki:

 • temperatury kotła
 • temperatury zaworu
 • temperatury powrotu
 • zewnętrzny

Urządzenie prezentuje się estetycznie i jest przystosowane do łatwego montażu na ścianie.

Przykładowy schemat instalacji z wykorzystaniem modułu rozszerzającego i-1m
Przykładowy schemat instalacji z wykorzystaniem modułu rozszerzającego i-1m[/caption]

3. Sterowniki do instalacji, modele: i-2 oraz i-3

  Sterowniki do instalacji i-2 oraz i-3

Najnowsze sterowniki do instalacji to urządzenia wielofunkcyjne, które są przeznaczone do obsługi instalacji centralnego ogrzewania. Ich rola polega na mieszaniu ciepłej wody obiegowej zasilającej, z chłodną wodą, która powraca z obiegu grzewczego. Celem działania urządzenia jest ustawienie pożądanej temperatury i utrzymanie jej na jednakowym poziomie. Prezentowane sterowniki do instalacji są pod względem wizualnym identyczne. Różnice występują w obrębie funkcjonalności. Na poniższej infografice zebraliśmy najważniejsze informacje na temat funkcjonalności obydwu urządzeń z podziałem na cechy wspólne oraz cechy odrębne.

Sterowniki do instalacji i-2 i i-3 - różnice oraz cechy wspólne

4. Regulator cyrkulacji CWU, model: ST-11 Eco CirculationST-11 Eco Circulation

To nowoczesne urządzenie firmy TECH Sterowniki zostało przygotowane z myślą o gwarantującym oszczędność i wygodnym sterowaniu układem cyrkulacji CWU. W czasie kiedy woda jest pobierana przez użytkownika, sterownik przyspiesza napływ ciepłej wody do punktu poboru. Proces polega na wymianie wody na ciepłą o żądanej temperaturze w gałęzi cyrkulacji oraz punkcie czerpalnym. Regulator obsługuje wiele funkcji, dzięki czemu może łatwo dopasować się do różnych układów cyrkulacji CWU.

Funkcje realizowane przez sterownik to:

 • zarządzanie pracą pompy cyrkulacyjnej
 • kontrola temperatury zadanej w gałęzi cyrkulacji
 • elastyczne sterowanie pracą całego układu cyrkulacji
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem. Sterownik uruchamia pompę cyrkulacyjną w przypadku przekroczenia temperatury na zbiorniku (na czujniku granicznym), przykładowo w układach solarnych.
 • funkcja antystop pompy (zabezpiecza przed blokowaniem się wirnika pompy)
 • regulacja czasu pracy pompy cyrkulacyjnej (w zależności pod potrzeb użytkownika).

W skład wyposażenia sterownika wchodzą:

 • dwa czujniki temperatury
 • czujnik przepływu

Praca sterownika pozwala skrócić czas oczekiwania na ciepłą wodę użytkową w punkcie poboru, oszczędzając jednocześnie energię, wodę oraz urządzenie pracujące w takim układzie np. pompę cyrkulacyjną. Dzieje się tak dlatego, że sterownik uruchamia pompę tylko w momencie, gdy pobierana jest ciepła woda przez użytkownika, a w gałęzi cyrkulacji jej temperatura spadła poniżej zadanej.

Przykładowy schemat instalacji z wykorzystaniem regulatora cyrkulacji CWU ST-11
Przykładowy schemat instalacji z wykorzystaniem regulatora cyrkulacji CWU ST-11

Nowe sterowniki to nowe funkcje

Najnowsze modele sterowników do instalacji dostępne w ofercie naszej firmy to krok naprzód w kierunku jeszcze lepszego dopasowania pracy sterowników do potrzeb występujących w różnych instalacjach grzewczych. Sterowniki i-2, i-3 oraz i-1, i-1 CWU to urządzenia, których pracę można kontrolować i edytować zdalnie. Nowy moduł rozszerzający i-1m to z kolei urządzenie, które pozwala zwiększyć funkcjonalność sterowników do instalacji o możliwość sterowania dwoma dodatkowymi zaworami. Urządzenie może współpracować z i-2, i-3 oraz i-1 i i-1 CWU. Jeśli chcemy zwiększyć szybkość przepływu ciepłej wody w instalacji, to dobrym rozwiązaniem będzie sterownik ST-11 Eco Circulation. Co ważne urządzenie gwarantuje nie tylko komfort, ale także oszczędność energii, wody oraz urządzenia pracującego w takim układzie.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich dostępnych aktualnie sterowników do instalacji można znaleźć w najnowszym katalogu, dostępnym na stronie: https://www.techsterowniki.pl/centrum-prasowe/materialy-reklamowe.

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy