Praca w firmie TECH Sterowniki – jak wygląda, jak dołączyć do zespołu?

O nas   |   O nas   |   02.03.2017

Współpraca z 300 hurtowniami oraz prawie 100 producentami kotłów w Polsce, a także prowadzenie sprzedaży w 19 krajach za granicą sprawiła, że w firmie TECH Sterowniki przez cały czas jest duży popyt na wysokiej jakości specjalistów. Produkcja nowoczesnych urządzeń elektronicznych wymaga od zatrudnionych dużej wiedzy i doświadczenia, by oferować klientom nowe, nieszablonowe rozwiązania i cały czas rozwijać działalność. Obecnie firma prowadzi rekrutację na 9 stanowiskach. Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, by dołączyć do grona obecnych pracowników firmy?Jakie umiejętności są szczególnie przydatne? Przekonajcie się, czytając poniższy tekst.

Struktura organizacyjna firmy

Firma TECH Sterowniki to obecnie lider produkcji elektronicznych urządzeń do zarządzania ogrzewaniem, czy to na paliwo stałe, czy też innego źródła energii. Jeszcze kilkanaście lat temu firmę tworzyło zaledwie kilka osób. Aktualna liczba pracowników wzrosła do 300, w tym wiele z nich to kobiety. Pracownicy w firmie TECH Sterowniki tworzą zorganizowaną strukturę, na której czele stoją jej dwaj prezesi: Janusz Master i Paweł Jura. Zatrudnieni wykonują swoje obowiązki w ramach poszczególnych działów firmy, którymi kieruje dyrektor/kierownik. Sprawna współpraca między poszczególnymi działami firmy jest warunkiem koniecznym do realizacji celów biznesowych oraz dalszego rozwoju firmy.

Struktura organizacyjna firmy TECH Sterowniki

Oferty pracy w firmie TECH Sterowniki

Firma TECH Sterowniki dąży do ciągłego rozwoju na wielu płaszczyznach. W realizację coraz śmielszych założeń wpisuje się ciągły nabór wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy zasilą szeregi obecnych pracowników. Początkiem roku 2017 rekrutacja prowadzona jest na 9 stanowiskach w różnych obszarach działalności firmy.

Oferty pracy w firmie TECH Sterowniki

Specyfikę stanowisk, na które prowadzona jest rekrutacja, przedstawiamy poniżej.

Specjalista ds. dokumentacji technicznej

Zadaniem pracownika będzie tworzenie, korekta i aktualizacja dokumentacji technicznej udostępnianej użytkownikom urządzeń firmy. Najbardziej pożądane będą umiejętności redakcyjne i graficzne.

Programista/informatyk C++

Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi przede wszystkim wykazać się praktyczną umiejętnością programowania w języku C i C++. Do pracy niezbędna jest także znajomość podstaw elektroniki oraz rozwinięte umiejętności miękkie.

Operator/programista frezarek CNC

W związku z tym, że głównym zadaniem pracownika na tym stanowisku będzie obsługa i programowanie frezarek CNC we wskazanych systemach to poszukiwana jest osoba doświadczona, która potrafi profesjonalnie wykonać czynności pomiarowe przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Przydatna będzie również znajomość rysunku technicznego.

Inżynier automatyk/elektryk/projektant

To stanowisko specjalistyczne wymagające szeregu kwalifikacji jak uprawnienia energetyczne, budowlane, znajomości zagadnień związanych z automatyką w zakresie wentylacji czy dotyczących napędów elektrycznych.

Przedstawiciel handlowy (rynki zagraniczne)

W związku z rozszerzeniem działalności firmy na rynki zagraniczne poszukiwani są przedstawiciele handlowi. Kluczowym kryterium naboru jest biegła znajomość języka obcego (angielskiego lub niemieckiego). Ze względu na specyfikę pracy ważna będzie łatwość nawiązywania kontaktów, wysoka kultura osobista oraz dyspozycyjność.

Elektronik/projektant

Do wykonywania pracy poszukiwana jest osoba z wykształceniem technicznym, wykazująca się znajomością programu Eagle oraz zagadnień EMC/EMI. Dodatkowym atutem będą rozwinięte umiejętności interpersonalne.

Elektronik

Do pracy na tym stanowisku firma TECH Sterowniki poszukuje osobę z wykształceniem technicznym, znającą elementy elektroniczne, jak i metody lutowania. Do wykonywania tej pracy niezbędne jest doświadczenie techniczne i szeroka wiedza w zakresie specjalności.

Specjalista ds. systemów przeciwpożarowych

Przede wszystkim osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wykazać się szeroką wiedzą z zakresu systemów przeciwpożarowych, automatyki i elektroniki oraz stosownym do wykonywania obowiązków wykształceniem.

Doradca techniczny produktów elektronicznych/serwisant

Podstawowym warunkiem ubiegania się o tę pracę jest biegła znajomość języka czeskiego. Bardzo ważna jest znajomość elementów elektronicznych i zdolność szybkiego uczenia się, a także umiejętności kluczowe z perspektywy pracy z klientem. Listę aktualnych stanowisk wraz z ich dokładnym opisem znajdziecie na stronie: https://www.techsterowniki.pl/onas/kariera

Absolwenci kierunków technicznych na wagę złota

Specyfika działalności firmy TECH Sterowniki opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, a to wymaga od kandydatów specjalistycznych umiejętności oraz nieszablonowego podejścia do niektórych zagadnień. Choć charakterystyka poszczególnych stanowisk jest różna, to w dużym uproszczeniu można przyjąć, że najbardziej pożądanymi pracownikami będą absolwenci studiów technicznych. Cechą wspólną różnych kierunków studiów oferowanych w ramach szeroko rozumianych studiów technicznych jest to, że pozwalają uzyskać wysoce specjalistyczne umiejętności w konkretnej dziedzinie.

Programista/informatyk

W przypadku pracy na stanowisku programisty/informatyka z oczywistych przyczyn brani są pod uwagę absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów informatycznych. Podstawę pracy stanowią tu konkretne umiejętności, bez których trudno się przebić. Niezbędna jest umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania zaistniałych problemów.

Inżynier automatyki czy elektronik

W przypadku inżyniera automatyki czy elektronika intuicyjnym wyborem jest elektronika. Nauka na tym kierunku umożliwia zdobycie umiejętności z zakresu tworzenia i udoskonalania urządzeń elektronicznych. To możliwość zdobycia rozległej wiedzy z zakresu informatyki oraz automatyki, nabycia praktycznej umiejętności projektowania, testowania innowacyjnych układów oraz urządzeń elektronicznych. Dobrym wyborem są także zawody pokrewne jak elektryka czy energetyka.

Automatyk i robotyk

Automatyka i robotyka: to rozległy kierunek, którego absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w firmach wykorzystujących w swojej pracy zaawansowane systemy komputerowe oraz systemy wytwarzania. Studenci tego kierunku uczą się projektowania, wdrażania, unowocześniania i kierowania systemami wytwarzania oraz montażu. Nabywają także umiejętności programowania w kilku językach, baz danych, podstaw elektroniki, mechaniki, mechatroniki, elektrotechniki, systemów operacyjnych, systemów mikroprocesorowych i wielu innych dziedzin wiedzy. Wszystkie te umiejętności mogą okazać się przydatne w pracy w przedsiębiorstwie TECH Sterowniki.

Co ponad wiedzę techniczną?

Na stanowiskach, których podstawę stanowi pozyskiwanie klientów, ich efektywna obsługa oraz fachowe doradztwo, zdecydowanie najbardziej cenione są umiejętności miękkie. Stawiając na pracowników komunikatywnych, kreatywnych i samodzielnych firma może sprawnie realizować swoje cele biznesowe i oferować klientom produkty na miarę ich potrzeb.

7 umiejętności miękkich przydatnych w pracy

W przypadku przedstawicieli handlowych, którzy docelowo mają pracować z obcokrajowcami konieczna jest biegła znajomość języka obcego.

Jak rekrutować?

Aby ubiegać się o stanowisko pracy w firmie TECH Sterowniki należy wysłać dokumenty rekrutacyjne na adres mailowy: praca@techsterowniki.pl. W celu złożenia dokumentów można również skorzystać z formularza. Firma jako lider produkcji sterowników do ogrzewania jest w stanie zaoferować swoim pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, świadczenia socjalne oraz wsparcie merytoryczne. Zatrudnieni mają także możliwość pięcia się po kolejnych szczeblach kariery, w miarę zdobywania doświadczenia zawodowego.

Jak zostać pracownikiem firmy TECH Sterowniki

Masz głowę pełną pomysłów, podstawową wiedzę z zakresu elektroniki i chcesz się rozwijać? Znasz język angielski lub niemiecki? Aplikuj! Firma docenia kreatywność i zaangażowanie w pracę, dzięki którym może się poszczycić się kolejnymi osiągnięciami i rozwijać swoją działalność.

Poznaj nas lepiej – zobacz, jak pracujemy:

 

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy