Bezpiecznie z systemem Sinum

Nasze produkty   |   Sterowniki specjalistyczne   |   13.09.2022

Pusty dom lub mieszkanie czy to na czas wyjazdu, czy nawet pobytu w pracy stanowi okazję dla złodziei. Można jednak na różne sposoby zabezpieczyć się przed wtargnięciem obcej osoby do jego środka. Automatyczne rozwiązania znacznie to zadanie ułatwią. Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu?

Bezpieczny dom – aplikacja Sinum Cloud

To, co dzieje się w Twoim domu, możesz wygodnie kontrolować online, dzięki aplikacji Sinum Cloud. Konto umożliwia szybkie zarządzanie wszystkimi urządzeniami należącymi do systemu TECH Sterowniki – Sinum. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż jedna aplikacja o przyjaznym interfejsie pozwala wykonywać wiele różnych czynności. Bez względu na to, czy przebywasz aktualnie w pracy, na wyjeździe weekendowym czy dłuższym urlopie, masz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu. Do systemu można się zalogować na stronie: https://sinum.tech/register

bezpieczny_dom

Z poziomu telefonu można zarządzać domowymi strefami i przypisywać urządzenia do konkretnych pomieszczeń, sprawdzać statystyki, a później optymalizować je, by zwiększyć efektywność pracy, zmniejszyć rachunki i utrzymać wysoki komfort w swoich czterech ścianach. Do pomieszczeń, scen oraz automatyzacji warto dodawać skróty i porządkować informacje na pulpicie, by szybko i wygodnie sterować całym domem. Wybrane czynności można łączyć w sceny i jednym kliknięciem inicjować dwie czynności, np. opuścić rolety oraz włączyć oświetlenie.

zarzadzac_domowymi_strefami

Inteligentny system do sterowania roletami

Inteligentny dom można tak zaprogramować, by w określonych porach dnia symulować pewne aktywności. Wystarczy ustalić scenariusze działania. Z nowoczesnym systemem smart home Sinum możesz o dowolnych porach dnia podnosić lub opuszczać rolety w swoim domu, zupełnie tak, jakbyś to robił, podczas przebywania w domu.

sterowanie_roletami

Integracja rolet z oświetleniem domu

System sterowania roletami można zintegrować z systemem oświetlania i w związku z tym dodatkowo włączać i wyłączać oświetlenie w wybranych godzinach. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że w domu będzie panował idealny klimat, bezpieczeństwo oraz komfort. Scenariusze, w jakich pracują urządzenia, łatwo dopasować do pory dnia, jak również trybu życia domowników. To bardzo korzystne rozwiązanie, które z jednej strony pozwoli ochronić wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami, a z drugiej – zyskać wyższy poziom bezpieczeństwa.

system_sterowania_roletami

Ochrona przed zalaniem i zadymieniem pomieszczeń

W systemie Sinum dostępne są cztery urządzenia, które pozwolą uniknąć poważnych w skutkach niebezpieczeństw, gdy nie ma nikogo w domu.

Czujnik zadymienia CD-01 – urządzenie bezprzewodowo komunikuje się z centralą, wykrywa zadymienie oraz informuje o jego wystąpieniu poprzez głośną sygnalizację dźwiękową. Jest małe i dyskretne. Po zakupie i zarejestrowaniu czujnika warto zaplanować automatyzację, przykładowo po wykryciu dymu można wyłączyć rekuperację i podnieść rolety w domu, by uniknąć zagrożenia spowodowanego pożarem. Urządzenie wydaje głośny dźwięk ostrzegawczy.

Czujnik zalania CZ-01 – urządzenie przeznaczone do montażu w pomieszczeniu, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia awarii sieci wodnej. Zaleca się, by umieścić go np. w pobliżu pralki, wanny czy innego miejsca, w którym przyłączona zostaje woda. Połączenie czujnika zalania z przekaźnikiem PPS-02 lub PS-02 pozwala sterować elektrozaworem zasilającym dom w wodę. Gdy zostanie ustawiona automatyzacja, po wykryciu przecieku nastąpi zamknięcie zaworu, a system powiadomi użytkownika o awarii.

Czujnik ruchu, światła, temperatury i wilgotności CR-01 – urządzenie, które pozwoli Ci zbadać ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa parametry w Twoim domu: ruch, natężenie światła, temperaturę oraz poziom wilgotności powietrza. Co więcej, każdy z wymienionych parametrów można wykorzystać w konkretnych automatyzacjach lub przypisać do scen.

Czujnik jakości powietrza CJP-01 – będzie kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu oraz powiadomi nas, gdy nastąpi przekroczenie krytycznych wartości. Czujnik można poprzez centralę EH-01 połączyć z rekuperacją. Komunikacja będzie się odbywała bezprzewodowo.

czujnik_zalania_i_zadymienia

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemu Sinum? Skontaktuj się ze specjalistą, zobacz przykłady zastosowań domowej automatyki i odbierz darmową wycenę! Instrukcje obsługi, informacje o serwisie urządzeń, ich naprawie oraz pliki aktualizacji oprogramowania znajdziesz na stronie: https://www.sinum.eu/centrum-wsparcia

Oceń lub podziel się

Zapisz się do newslettera

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!

Twój komentarz

- pole wymagane

Komentarze

Brak komentarzy