Sterowniki do ogrzewania podłogowego - Seria 7 - przewodowa z internetem - TECH Sterowniki
Sterowniki do ogrzewania podłogowego - Seria 7 - przewodowa z internetem - TECH Sterowniki

Sterownik główny

L-7e

L-7e

Przewodowy sterownik zaworów termostatycznych (8 sekcji)

Regulatory oraz czujniki zasilane ze sterownika głównego

C-7 p

C-7 p

Przewodowy czujnik pokojowy

Siłowniki

Akcesoria dodatkowe

i-1

i-1

Sterownik zaworu mieszającego
M-7

M-7

Przewodowy panel kontrolny do listwy L-7 (montaż podtynkowy)
i-1m

i-1m

Moduł zaworu mieszającego
ST-513

ST-513

Integrator wejść napięciowych
ST-262

ST-262

ZESTAW DO BEZPRZEWODOWEJ KOMUNIKACJI DWUSTANOWEJ

Seria 7

Przewodowe sterowniki do podłogówki serii 7 pozwalają maksymalnie wykorzystać zalety montażu ogrzewania podłogowego w swoim domu i cieszyć się komfortem cieplnym bez nadmiernego obciążania budżetu. Raz zamontowany system będzie działał bardzo sprawnie, umożliwiając wygodną kontrolę parametrów pracy.

Zasada działania

Na podstawie aktualnej temperatury przesłanej przez czujnik pokojowy oraz indywidualnego algorytmu pracy sterownik ogrzewania podłogowego L-7 wyznacza potrzebę dogrzania danej strefy. W zależności od tego, czy w pomieszczeniu jest za ciepło, czy za zimno następuje albo zamknięcie, albo otwarcie pętli grzewczej. Gdy temperatura jest osiągnięta, regulator wyłącza piec, przez co ograniczane są straty ciepła oraz energii. Dzięki różnicowaniu temperatury w pomieszczeniach zmniejszają się konieczne nakłady na ogrzewanie, zachowując jednocześnie wysoki komfort cieplny.

Panel kontrolny – sterowanie wszystkimi pomieszczeniami z jednego urządzenia

Do systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 7 można podłączyć panel sterujący M-7 z komunikacją RS. Taki sterownik podłogówki odpowiada za kontrolę i podgląd parametrów pracy całego systemu i elastyczną zmianę parametrów. Dzięki nadrzędnemu sterownikowi ogrzewania podłogowego można edytować ustawienia we wszystkich pomieszczeniach lub dokonywać podglądu zaworu z poziomu jednego urządzenia. Duży i bardzo czytelny wyświetlacz sterownika podłogówki umożliwia odczyt i zmianę parametrów pracy szybko i łatwo.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym przez Internet

Dzięki przewodowym sterownikom do podłogówki serii 7 można zarządzać ogrzewaniem także przez Internet. W tym celu wystarczy dokupić do systemu sterownik ST-507 lub WiFi RS. Moduł internetowy można połączyć ze sterownikiem ogrzewania podłogowego L-7 za pośrednictwem kabla RS. Dzięki połączeniu z Internetem za pomocą systemu można kontrolować na ekranie telefonu stan wszystkich zaworów z każdego miejsca na ziemi i wykorzystywać energię wtedy, kiedy jest naprawdę potrzebna.

Dodatkowe wyposażenie systemu

Do systemu sterowania ogrzewaniem podłogowym serii 7 można podłączyć moduł zaworu i-1m lub i-1 i dzięki temu rozszerzyć możliwości instalacji. Cały system można także zaktualizować przez port USB i zyskać dostęp do najnowszych ustawień.

Porównanie serii sterowników do ogrzewania podłogowego