Ragulatory doramkowe - TECH Sterowniki
Ragulatory doramkowe - TECH Sterowniki

Regulatory pokojowe zasilane 230V - przewodowe

F-2z v1

F-2z v1

Dwustanowy regulator pokojowy doramkowy

Ragulatory doramkowe

Regulatory pokojowe dwustanowe doramkowe to nowoczesne urządzenia służące do precyzyjnego pomiaru i edycji temperatury w zależności od preferencji użytkownika. Dzięki ich pracy w pomieszczeniach można uzyskać pożądany komfort cieplny i jednocześnie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Regulator pokojowy dwustanowy – jak działa

Regulator pokojowy podtynkowy jest przeznaczony do sterowania urządzeniem grzewczym lub chłodzącym. Pozwala na łatwe utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu poprzez przesyłanie sygnału z informacją o konieczności dogrzania lub chłodzenia do danej temperatury. Regulator pokojowy doramkowy komunikuje się ze sterownikiem urządzeń grzewczych przewodowo lub bezprzewodowo w zależności od konkretnego modelu. Urządzenia są zasilane bateriami.

Funkcje regulatorów pokojowych dwustanowych

Każdy regulator pokojowy dwustanowy TECH Sterowniki jest przystosowany do obsługi różnych funkcji. Przede wszystkim regulator pokojowy podtynkowy umożliwia zarządzanie temperaturą w zależności od pory dnia oraz aktywności z dokładnością aż do 0,1°C. Podstawowym ustawieniem jest program dzień/noc, w którym użytkownik definiuje osobną temperaturę zadaną dla dnia i nocy oraz określa godziny, w których regulator pokojowy dwustanowy rozpoczyna porę dzienną i nocną. Dla większej wygody i oszczędności czasu istnieje możliwość zaprogramowania temperatury w regulatorze pokojowym podtynkowym na 7 dni z góry, korzystając z programu tygodniowego. Z kolei program ręczny umożliwia ręczny zapis konkretnych parametrów pracy. Temperatura jest wtedy ustawiana bezpośrednio z poziomu ekranu głównego regulatora pokojowego dwustanowego za pomocą przycisków. Kiedy aktywny jest tryb ręczny, działający do tej pory program pozostaje uśpiony aż do najbliższej zaprogramowanej zmiany temperatury zadanej.

W zależności od modelu regulator pokojowy podtynkowy może realizować jeszcze dodatkowe funkcje, jak np. funkcja Optimum Start, czyli inteligentny system sterowania ogrzewaniem chłodzeniem, czy tryb grzanie/chłodzenie, który umożliwia wybór sposobu działania urządzenia (obsługa instalacji chłodzącej albo grzewczej). W przypadku podłączenia czujnika podłogowego do regulatora pokojowego dwustanowego TECH można dodatkowo zapewnić sterowanie temperaturą podłogi i zapobiec jej wychłodzeniu w słoneczne dni.

Nowoczesny wygląd urządzeń

Regulatory pokojowe dwustanowe doramkowy to urządzenia z dużym, czytelnym wyświetlaczem, co pozwala na łatwy i szybki odczyt temperatury. W zależności od ustawień można także uzyskać inne informacje, np. o aktualnej godzinie. Regulatory pokojowe doramkowe TECH są bardzo intuicyjne w obsłudze, a dzięki swojej neutralnej kolorystyce doskonale pasują zarówno do tradycyjnych aranżacji, jak i nowoczesnych. Front regulatorów pokojowych dwustanowych TECH jest wykonany ze szkła, co gwarantuje estetyczny wygląd. 

Montaż sterowników

Każdy regulator pokojowy doramkowy jest montowany w puszce o przekroju 60 mm. W przypadku przewodowych modeli regulatorów pokojowych dwustanowych należy skorzystać z dołączonego kabla komunikacyjnego, który jest wpinany do urządzenia grzewczego. Do każdej strefy może być podłączony tylko jeden regulator pokojowy TECH. W czasie montażu warto pamiętać o podstawowych zasadach, czyli nie umieszczać urządzeń w miejscach mocno nasłonecznionych czy na ścianach zewnętrznych, by nie wpłynąć na wynik pomiaru.

By zdobyć szczegółowe informacje, np. regulator pokojowy dwustanowy – jak działa, czy jak wprowadzić różne ustawienia, warto zajrzeć do instrukcji obsługi wybranego modelu urządzenia.