Jak sterowniki do zarządzania ogrzewaniem poprawią komfort w Twoim domu

Porady   |   TECH   |   14.12.2017


Ciepło to jedna z tych magicznych wartości, o które szczególnie zabiegamy, gdy zima daje o sobie znać. Otaczamy się przedmiotami, które dodają wnętrzu ciepła, pijemy rozgrzewające napoje, bierzemy ciepłe kąpiele. To wszystko jednak na nic, jeśli w domu już od progu wita nas przenikliwy chłód. Wykorzystując sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, problem niedopasowanej temperatury do własnych potrzeb znika. Sprawdź, jak tej zimy kompleksowo zadbać o ciepło w każdym pomieszczeniu w swoim domu.

1. Idealna temperatura na dobry początek dnia

Znasz to uczucie, kiedy natrętny budzik nagle wyrywa Cię ze snu, chociaż wcale nie masz ochoty wstawać? W końcu na zewnątrz jest ciemno i zimno. Tak, wstawanie z łóżka zimą bywa szczególnie trudne. W sieci znajdziesz wprawdzie różne (czasem nawet nieco ekstremalne) sposoby na poranne wstawanie, ale ich skuteczność bywa różna. Jest za to jeden, który na pewno Ci to ułatwi. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu. Jak ją zapewnić? Wystarczy, że skorzystasz z funkcji Optimum Start na swoim regulatorze pokojowym. Poranna krzątanina będzie przebiegać w znacznie przyjemniejszej atmosferze, gdy w domu będzie ciepło.

Odpowiednia temperatura na życzenie

2. Przegrzewaniu pokoju dziecięcego mówimy stanowcze „NIE”

Czego to się nie robi, żeby dzieci były zdrowe i miały w domu jak najlepsze warunki do rozwoju. A zima to niestety czas obniżenia odporności, przeziębień i wszelkich innych infekcji, do czego przyczyniają się nieodpowiednia temperatura w pomieszczeniach oraz jej wilgotność. Zimą często instynktownie w trosce o nasze dzieci podnosimy temperaturę i cieplej je ubieramy. Tymczasem odczuwanie ciepła i zimna przez dziecko niewiele się różni w stosunku do dorosłej osoby! Twoje dziecko jest bardziej niespokojne niż zwykle? Gorzej śpi? A może pije łapczywie? To może być znak, że jest mu za gorąco. Zadbaj o to, by w pomieszczeniu, gdzie uczą i bawią się dzieci, temperatura nie przekraczała 23°C. Ale nie przez cały czas. Kiedy dziecko kładzie się spać, temperatura powinna być niższa o około 2°C. Dlaczego? Ponieważ w niższej temperaturze organizm wypoczywa najwydajniej, a ponadto niższy poziom ciepła sprzyja prawidłowej wilgotności powietrza. Z zamontowanym na grzejniku i zarządzanym zdalnie siłownikiem elektrycznym STT-868 utrzymanie właściwej temperatury w pokoju dziecięcym to już nie problem.

Edytuj temperaturę w zależności od pory dnia

3. Przejdź w tryb imprezy

Przed nami święta Bożego Narodzenia. A po nich Sylwester. Planujesz w tym czasie spotkanie z najbliższymi w swoim domu? Jeśli tak, to zapewne chcesz, by wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przygotowujesz smaczne posiłki, wyciągasz odświętną zastawę, przystrajasz stół, sprzątasz i ozdabiasz cały dom. Pytanie jednak, czy myślisz o panującej temperaturze? Ciepłe posiłki i napoje, włączona kuchenka, piekarnik czy inne urządzenie elektroniczne, dużo osób siedzących obok siebie – to wszystko może sprawić, że podczas świętowania może stać się gorąco. Jeśli pierwsza myśl, która przychodzi Ci wtedy to głowy to: „Trzeba otworzyć okno”, to spieszymy, żeby podsunąć Ci inne rozwiązanie. Bardziej ekonomiczne. Chodzi oczywiście o regulator pokojowy. Zmniejsz ustaloną temperaturę na nieco niższą. Efekt? Goście przestaną narzekać na ciepło, a Ty bez utraty komfortu cieplnego zaoszczędzisz.

Włącz tryb impreza w czasie spotkań z rodziną i znajomymi

4. Czas na relaks

Po ciężkim, wypełnionym obowiązkami zawodowymi czy domowymi dniu wieczór to zazwyczaj czas na relaks. Ciepła kąpiel w wannie, czy choćby długi prysznic to doskonały sposób, by się odstresować, pozbyć toksyn z organizmu, poprawiać krążenie. Czy można sprawić, żeby czas spędzony w łazience był jeszcze bardziej komfortowy? Oczywiście. Montując w łazience na etapie budowy domu ogrzewanie podłogowe. Pierwszy kontakt z zimnymi płytkami po wyjściu z ciepłej wody zawsze bywa nieprzyjemny. Nawet jeśli mamy pod stopami dywanik. System sterowania ogrzewaniem podłogowym pozwoli tak różnicować temperaturę w pomieszczeniu, by dopasować ją do aktualnych potrzeb. Kiedy korzystamy z łazienki temperatura będzie się utrzymywać na poziomie komfortowym, a kiedy nie ma nas w domu czujnik podłogi nie dopuści do wychłodzenia posadzki.

Ciepła podłoga w łazience w zależności od aktywności

5. Ciepło z kominka

Trzaskający ogień w kominku wprowadza niesamowitą atmosferę we wnętrzu, działa uspokajająco i pozwala się zrelaksować. Przy tym to doskonałe, dodatkowe źródło ciepła, którym możesz się w pełni cieszyć podczas oglądania telewizji czy czytania książek. Palenie w kominku może jednak sprawić, że trzeba będzie zakręcić wszystkie grzejniki, bo będzie za gorąco. Z drugiej strony im dalej od kominka będzie chłodniej. Czy da się to wszystko jakoś pogodzić? Oczywiście. Możesz decydować które urządzenie i w jakim stopniu będzie grzało, tak by było najwygodniej dla Ciebie. Jak zsynchronizować dwa różne urządzenia grzewcze? Wyposaż je w inteligentną automatykę. Wykorzystaj sterowniki do instalacji. Polecamy nowoczesny sterownik i-2, który obsługuje dwa zawory w standardzie i daje możliwość kontrolowania i zarządzania nawet czterema źródłami ciepła! Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić i cieszyć się ciepłem w domu każdego dnia.

Wygodnie zarządzaj dwoma źródłami ciepła

Aplikacja do zdalnego zarządzania ogrzewaniem – idealne rozwiązanie dla zapracowanych

Dzięki sterownikom zamontowanym kuchni, łazience, salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym możesz kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu w swoim domu. Czy jednak masz na to czas? W natłoku codziennych obowiązków może to być trudne. I właśnie dlatego powstał sprytny sposób, by kontrolować ciepło w swoim domu na wyższym poziomie – zdalnie, za pomocą aplikacji eModul. O funkcjach aplikacji, także po najnowszych aktualizacjach pisaliśmy w artykule: Wygodniej, szybciej, oszczędniej – sprawdź aplikację eModul po aktualizacji.

Zarządzaj ogrzewaniem kiedy chcesz i gdzie chcesz

W ten sposób będąc na zakupach, w pracy, stojąc w korku czy w każdym, innym momencie, gdy akurat masz chwilę wolnego czasu, możesz sprawdzić, czy trzeba zmienić parametry ogrzewania w poszczególnych strefach. I tak wyposażony w smartfon z dostępem do Internetu możesz stać się mistrzem rozważnego zarządzania ogrzewaniem na odległość.

Ciepło, cieplej, idealnie

Dzięki sterownikom do zarządzania ogrzewaniem tej zimy i każdej następnej możesz kompleksowo zadbać o ciepło w swoim domu. Dzięki dużemu wyborowi typów urządzeń i poszczególnych modeli w ich obrębie możesz dobrać takie rozwiązania, które będą Ci dobrze służyły przez całe lata. Możliwość korzystania z harmonogramów i aplikacja do zarządzania ogrzewaniem sprawia, że możesz planować, jaka będzie temperatura w domu w dogodnym dla siebie czasie. Co ważne, grupa sterowników do zarządzania ogrzewaniem strefowym w ostatnim czasie powiększyła się o kilka nowych modeli, jak choćby czujnik otwarcia okna czy repeater sygnału, więc poziom inteligencji Twojego domu może jeszcze wzrosnąć.   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowych sterownikach do zarządzania ogrzewaniem strefowym, to zajrzyj do artykułu: Sterowniki do ogrzewania strefowego – nowości 2017.

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?


Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy zapisać się do newslettera!Twój komentarzKomentarze

Brak komentarzy